نام هنرمند

سند عشق مردم به رضا کیانیان در موزه سینما قاب شده است

ردپای عشق و علاقمندی مردم به رضا کیانیان از گذشته تا امروز وجود داشته است. تاجاییکه موزه سینمای ایران جدا از داشته های سینمایی کیانیان که متعلق به فیلم هایی چون «ربان قرمز»، «باغ فردوس 5 بعدازظهر»، «آژانس شیشه ای» و ... است، محبت مردم به این بازیگر را نیز در خود جای داده است.
بازدید کنندگان از گنجینه سینمای ایران پس از گذر از تالار آبی که متعلق به پیشگامان سینمای ایران است به تالار معاصران وارد می شود و تابلویی نقاشی شده از پرتره رضا کیانیان را در این تالار می بیند که این تابلو سند همان مهر و محبتی است که مردم به او دارند.
تابلوی پرتره رضا کیانیان توسط ماهیار چرم چی هنرمند جوان نقاشی شده است که با اهدای این تابلو به موزه سینما علاقمندی خود به این بازیگر و کارگردان تئاتر را بیان کرده است.
سال 1391 نمایشگاه نقاشی از چهره های مطرح سینما در موزه سینما برگزار می شود و در این نمایشگاه پرتره 14 هنرمند سینما به نمایش گذاشته می شود و پرتره رضا کیانیان یکی از 14 پرتره نقاشی شده بوده است. ماهیار چرم چی پس از پایان نمایشگاه و به پاس قدردانی از هنر سینما پرتره هایی از بازیگرانی چون عزت الله انتظامی، حمید فرخ نژاد و رضا کیانیان را به موزه سینما اهدا می کند و پرتره این بازیگران بر دیوار عمارت موزه سینما دیدنی است.
علاوه بر این پرتره اهدایی، قمقمه ای متعلق به فیلم «روبان قرمز» و پوستر فیلم « باغ فردوس 5 بعدازظهر» که کیانیان در این آثار بازی کرده است در موزه سینمای ایران موجود است.