نام هنرمند

داستان چهره پردازی و روایت قصه آدم ها در موزه سینما

غرفه های موجود در موزه سینما تنها مربوط به سینماگران و نامداران سینمای ایران نیست بلکه بخشی از حرفه های مختلف سینما به منظور معرفی به مخاطب در کنار وسایل و ادوات فنی نیز در این موزه سینمایی نگهداری می شود.
شخصیت پردازی و پرداخت کاراکتر یکی از عناصر مهم در ساخت فیلم است که بخش مهمی از این شخصیت پردازی در پدیده گریم تعریف می شود. در واقع بخش عمده ای از ماندگاری کاراکترها در فیلم ها مرهون چهره پردازی و حرفه گریم است و گریم یکی از جذاب ترین بخش ها در ساخت آثار سینمایی به شمار می رود.
آنچه به عنوان غرفه گریم در تالار معاصران موزه سینما موجود است در زمان تاسیس موزه سینما توسط شورای برپایی این موزه جمع آوری شد و بازدیدکنندگان در مواجه با این غرفه با بخش عمده ای از داستان گریم در سینما و روایت قصه ها با کاراکترهای مختلف در فیلم های ایرانی آشنا می شوند.
ماسک های گچی از صورت هنرپیشگان جذاب ترین بخش موجود در این غرفه است و قالب ماسک صورت بازیگرانی چون جمشید مشایخی، علیرضا خمسه، وسایل گریم مانند ریش، چسب و ابزار مخصوص و عکس هایی از عبدالله اسکندری و جواد تقدسی هنگام گریم هنریشگان موجود است.
یکی از شاخص ترین گریم ها متعلق به گریم محمود بصیری در فیلم «دستفروش» است که نقش یک پیرزن را بازی کرده و توسط عبدالله اسکندری گریم شده است.